21. jún 2024
Facebook
nedeľa, 27 február 2022 18:00

Slovenskí paralympionici sú už v Pekingu, na ZPH budú obhajovať 11 medailí

Written by 
Rate this item
(0 votes)

27.2.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenskí paralympionici sú už v dejisku blížiacich sa zimných paralympijských hier. Do čínskeho Pekingu pricestovali počas víkendu cez Frankfurt spolu so športovcami z Nemecka, Rakúska a Rumunska.

Viacerí absolvovali prvé tréningy

Aktuálne sa postupne aklimatizujú na nové prostredie, vyrovnávajú sa tiež s časovým posunom. Športovci v paraalpskom lyžovaní si rozložili stan v stredisku Jen-čching, parahokejisti aj reprezentanti v curlingu na vozíku sú v Pekingu. V nedeľu už viacerí absolvovali prvé tréningy na paralympijských športoviskách. "Konečne sme na ľade po pár dňoch, čo sme cestovali. Ešte si skôr zvykáme na spanie, pretože čas sa nám výrazne otočil a všetci sme sa v noci budili, že už je ráno. Ľad je výborný, aspoň teda v tréningovej hale. My sme zvyknutí na omnoho horší. V porovnaní s našimi štadiónmi je tam dosť teplo, čiže budeme si musieť zvyknúť ešte aj na túto vec," prezradil po úvodnom tréningu v Pekingu kapitán parahokejového tímu Marián Ligda.

Najúspešnejšou športovkyňou v Pjončangu Farkašová

Zimné paralympijské hry sa začnú v piatok 4. marca otváracím ceremoniálom, o deň neskôr už bude v hre väčšina Slovákov. Parahokejisti odohrajú zápas proti domácim Číňanom, v curlingu na vozíku tím SR čaká duel proti Američanom a paraalpskí lyžiari absolvujú súťaže v zjazde. V Číne budú Slováci obhajovať spolu 11 cenných kovov (6 - 4 - 1), všetky na svahoch v Jen-čchingu. Najúspešnejšou športovkyňou na predchádzajúcich ZPH v kórejskom Pjončangu bola s piatimi cennými kovmi zjazdárka Henrieta Farkašová (4 - 1 - 0).

Viac k témam: ZPH Zimné paralympijské hry 2022 Peking
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí paralympionici sú už v Pekingu, na ZPH budú obhajovať 11 medailí © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 95 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner