27. máj 2024
Facebook
utorok, 10 október 2023 13:00

Kuzminová sa rozhodla pre návrat do súťažného kolotoča, bude štartovať na ME v Osrblí

Written by 
Rate this item
(0 votes)

10.10.2023 (SITA.sk) - Anastasia Kuzminová oznámila návrat do biatlonového súťažného kolotoča. Ako referuje oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV), trojnásobná olympijská šampiónka si dala pred seba novú výzvu a predstaví sa na januárových majstrovstvách Európy v Osrblí.

Rozhodnutie o návrate nebolo ľahké

Kuzminová oznámila koniec kariéry v októbri 2019. Odvtedy sa venovala práci s mládežou, pracovala v Dukle Banská Bystrica a ostatné dva roky je aj členka výkonného výboru SOŠV. Tvrdí, že jej rozhodnutie o návrate sa nerodilo ľahko. "Môj návrat bude trošku iný. Doba, počas ktorej som pauzovala, bola dlhá. Trénujem v amatérskom štýle, ale chcem pripraviť telo tak, aby som urobila fanúšikom radosť. Urobím všetko pre to, aby som bola v januári pripravená. Je to pre mňa výzva a ja ju prijímam,“ povedala 39-ročná Kuzminová podľa webu sportovy.cas.sk.

Majstrovstvá Európy v biatlone

Osrblie bude od 24. do 28. januára 2024 dejiskom majstrovstiev Európy v biatlone. Na programe budú vytrvalostné, rýchlostné a stíhacie preteky aj súťaže miešaných štafiet. Kuzminová vo Svetovom pohári vyhrala spolu 18 pretekov, až desať z nich bolo v šprinte. Na pódium sa celkovo postavila v SP 39-krát. Počas aktívnej kariéry získala šesť olympijských medailí - tri zlaté a tri strieborné.

Viac k témam: Biatlon, Majstrovstvá Európy v biatlone
Zdroj: SITA.sk - Kuzminová sa rozhodla pre návrat do súťažného kolotoča, bude štartovať na ME v Osrblí © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 62 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner