22. február 2024
Facebook
piatok, 10 máj 2019 14:00

Video: Jeff Bezos predstavil bezpilotný Blue Moon, vesmírna loď má dopraviť ľudí na Mesiac

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 10. mája (WebNoviny.sk) - Generálny riaditeľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos predstavil vesmírnu loď, ktorej cieľom je do roku 2024 dopraviť vybavenie a ľudí na Mesiac.

V publiku boli aj predstavitelia NASA

Bezpilotný Blue Moon (Modrý Mesiac, pozn. SITA) vynesie vedecké prístroje, satelity aj rovery. Jeho súčasťou bude nový raketový motor BE-7. "Je čas vrátiť sa na Mesiac a tentoraz tam aj zostať," vyhlásil Bezos. Projekt jeho spoločnosti Blue Origin predstavil na podujatí vo Washingtone. V publiku boli potenciálni zákazníci a predstavitelia amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA).

Vízia práce vo vesmíre

Blue Moon by mal mať dostatok paliva na cestu zo Zeme na Mesiac. Na jeho povrchu bude môcť rozmiestniť štyri autonómne rovery a na obežnú dráhu vyniesť satelity. Jeho hmotnosť pri štarte bude približne 16 ton, pričom pred pristátím by mala byť zhruba tri tony. Jeho hlavným cieľom je pristáť na južnom póle Mesiaca, kde našli v kráteroch ložiská ľadu. Z vody môžu získať vodík, ktorý potom použijú na palivo pre vesmírnu loď na ďalšie misie v slnečnej sústave. Jeff Bezos chce zlepšiť prístup na Mesiac, pretože má víziu, že ľudia budú môcť žiť a pracovať vo vesmíre.


Viac k témam: Blue Moon, Mesiac, NASA Národný úrad pre letectvo a vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Jeff Bezos predstavil bezpilotný Blue Moon, vesmírna loď má dopraviť ľudí na Mesiac © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 264 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner