22. apríl 2024
Facebook
streda, 30 marec 2022 20:00

Slovensko pre agresiu Ruskej federácie pozastavuje výskumné aktivity v Dubne

Written by 
Rate this item
(0 votes)

30.3.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská republika reaguje na masívnu nevyprovokovanú vojenskú agresiu Ruskej federácie voči Ukrajine a pozastavuje aktivity v medzivládnej medzinárodnej organizácii Spojený ústav jadrových výskumov (SÚJV) v Dubne. Rozhodla o tom vláda na dnešnom rokovaní. V tlačovej správe o tom informoval odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva. „Hoci je účasť našich vedcov na výskume Spojeného ústavu jadrových výskumov v Dubne prínosom, nie je možné ignorovať napadnutie nášho suseda Ruskou federáciou. Keďže Ruská federácia je hlavným stakeholderom v SÚJV, pozastavujeme naše aktivity v rámci tejto organizácie,“ ozrejmil štátny tajomník pre vedu, výskum a vysoké školstvo Ľudovít Paulis.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na základe uznesenia vlády bude poverený splnomocnený zástupca vlády SR v Spojenom ústave jadrových výskumov v Dubne, aby bezodkladne písomne informoval riaditeľa ústavu o tomto kroku. Súčasťou rozhodnutia bude aj úprava pracovno-právnych vzťahov výskumných pracovníkov vrátane ich rodinných príslušníkov voči tejto organizácii. Podľa štátneho tajomníka Paulisa je v Dubne 11 slovenských pracovníkov. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Výskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko pre agresiu Ruskej federácie pozastavuje výskumné aktivity v Dubne © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 185 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner