13. apríl 2024
Facebook
nedeľa, 28 január 2018 12:00

Z trhu sťahujú viacero šarží lieku VELCADE, pomáha pri liečbe rakoviny lymfatických uzlín

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 28. januára (WebNoviny,sk) - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z úrovne distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení liek VELCADE 3,5 mg prášok na injekčný roztok plv ino 1x3,5 mg (liek.inj.skl.). Konkrétne ide o číslo šarží: GJZT700, GJZT701, GJZT702, GJZT800, GJZT801, GLZSM00 a GLZSM01. "Dôvodom stiahnutia predmetných šarží lieku z trhu sú hlásené reklamácie lieku z trhov EÚ súvisiace s otáčajúcim sa/voľným lemovacím uzáverom injekčnej liekovky," informoval ŠÚKL na svojej webovej stránke. Odporúčame:
Pozor na lieky z internetu, varujú pred nelegálnou online lekárňou VELCADE obsahuje liečivo bortezomib. Používa na liečbu lymfómu z plášťových buniek (druh rakoviny postihujúci lymfatické uzliny) u pacientov vo veku 18 rokov alebo starších v kombinácii s liekmi rituximab, cyklofosfamid, doxorubicín a prednizón, u pacientov, ktorých ochorenie nebolo doteraz liečené a ktorí nie sú vhodní na transplantáciu krvotvorných kmeňových buniek. "Pravdepodobnosť výskytu zdravotného rizika sa považuje za nízku vzhľadom na monitorovanie podávania a manipulácie s produktom zo strany zdravotníckeho personálu. ŠÚKL nedostal žiadne hlásenia na nežiaduce udalosti v dôsledku použitia lieku v predmetných šaržách," uzavrel ústav.

Viac k témam: lieky, Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), VELCADE, zdravotníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Z trhu sťahujú viacero šarží lieku VELCADE, pomáha pri liečbe rakoviny lymfatických uzlín © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 515 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner