23. február 2024
Facebook
nedeľa, 04 február 2018 19:00

Jednu šaržu lieku Beloderm sťahujú z trhu, slúži na liečbu ekzémov a zápalu kože

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 4. februára (WebNoviny.sk) - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu, z úrovne distribučných spoločností a lekární liek Beloderm lotion, liq der 1x50 ml/25mg (fľ.PE), konkrétne číslo šarže: 28206087. "Dôvodom stiahnutia predmetnej šarže lieku z trhu je nesúlad so špecifikáciou lieku v parametri – pH," vysvetlil ústav na svojej webovej stránke. Odporúčame:
Z trhu sťahujú viacero šarží lieku VELCADE, pomáha pri liečbe rakoviny lymfatických uzlín Beloderm lotion je dermálna (kožná) kvapalina, ktorá obsahuje liečivo betametazón (vo forme betametazóndipropionátu). "Beloderm lotion je určený pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov na liečbu ekzémov a zápalu kože (dermatitídy) všetkých typov, ktoré postihujú najmä pokožku hlavy a reagujú na lokálnu liečbu kortikosteroidmi vrátane atopického ekzému, fotodermatitídy, dráždivej a alergickej dermatitídy, plochého lišaja, lichen simplex, diskoidného lupus erythematosus, erytrodermie a psoriázy," objasnil ŠÚKL. Dostupnosť liečby pre pacientov týmto rozhodnutím podľa zverejnených informácií ohrozená nie je, nakoľko sú k dispozícii iné formy tohto lieku. "Štátny ústav nedostal žiadne hlásené prípady podozrenia na nežiaduci účinok súvisiaci s týmto nedostatkom. Uvedený nedostatok nemá vplyv na zdravie a bezpečnosť pacientov. Pacienti liek nemusia vrátiť do lekárne a môžu ho doužívať," uzavrel ŠÚKL.

Viac k témam: beloderm, Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), zdravie
Zdroj: Webnoviny.sk - Jednu šaržu lieku Beloderm sťahujú z trhu, slúži na liečbu ekzémov a zápalu kože © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 573 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner