13. apríl 2024
Facebook
pondelok, 28 august 2017 17:00

Putin prišiel do Budapešti na MS v džude, maďarskej opozícii sa jeho prítomnosť nepáči

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BUDAPEŠŤ 28. augusta (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin pricestoval do Maďarska na svoju druhú návštevu v tomto roku s cieľom pozrieť si v Budapešti majstrovstvá sveta v džude. Maďarská vláda oznámila, že Putin sa v pondelok stretne aj s premiérom Viktorom Orbánom, ktorý ruského lídra na túto športovú udalosť pozval počas jeho februárovej návštevy. Odporúčame:
Putin vymenoval nového veľvyslanca v USA, je považovaný za stúpenca tvrdej línie voči Západu Maďarská opozícia proti Putinovej prítomnosti v krajine protestuje a obáva sa, že sa Orbán so šéfom Kremľa priveľmi zblížil. Maďarský premiér pritom zvykol byť k ruskému vplyvu v regióne veľmi kritický. Maďarsko sa spolieha na dodávky ropy a zemného plynu z Ruska, ktoré tiež stavia nové reaktory pre maďarskú jadrovú elektráreň. Kritici tvrdia, že tento projekt je spojený s množstvom korupčných príležitostí a zvyšuje tiež závislosť Maďarska od Moskvy. Rusko požičalo Maďarsku desať miliónov eur na jeho jadrový program.

Viac k témam: džudo, Rusko, Viktor Orbán, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin prišiel do Budapešti na MS v džude, maďarskej opozícii sa jeho prítomnosť nepáči © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 243 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner