25. apríl 2024
Facebook
nedeľa, 03 september 2017 22:00

Vo Frankfurte zneškodnili obrovskú bombu z II. svetovej vojny, evakuovali desaťtisíce ľudí

Written by 
Rate this item
(0 votes)

FRANKFURT NAD MOHANOM 3. septembra (WebNoviny.sk) - Pyrotechnici vo Frankfurte nad Mohanom úspešne zneškodnili nevybuchnutú bombu z II. svetovej vojny. Britskú bombu, ktorá váži 1,8 tony, našli robotníci počas stavebných prác vo štvrti Westend. Okolo 65-tisíc ľudí, ktorí museli opustiť svoje domovy v rámci najväčšej evakuácie v povojnovom období krajiny, teraz čaká na povolenie vrátiť sa. Stovky policajtov kontrolovali budovu za budovou s termokamerami, aby sa uistili, že sú všetci preč. Polícia bude strážiť opustené domy, až kým sa do nich evakuovaní ľudia nevrátia. Odporúčame:
Frankfurt čaká jedna z najväčších evakuácií v povojnovom období, dôvodom je obrovská bomba z vojny Medzi evakuovanými objektami v okruhu 1,5 kilometra boli aj nemocnice, domovy dôchodcov, opera a tiež nemecká centrálna banka. Menšia evakuácia, okolo 21-tisíc ľudí, sa v sobotu uskutočnila aj v meste Koblenz, asi 110 kilometrov od Frankfurtu, kde experti zneškodňovali 500-kilogramovú americkú bombu, ktorú našli počas stavby škôlky. Na území Nemecka sú pravdepodobne ešte stále stovky nevybuchnutých bômb z čias vojny. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a agentúry AP.

Viac k témam: bomba, Frankfurt nad Mohanom, II. svetová vojna, Nemecko
Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Frankfurte zneškodnili obrovskú bombu z II. svetovej vojny, evakuovali desaťtisíce ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 257 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner