23. február 2024
Facebook
pondelok, 02 október 2017 14:00

Kanadská tretia najsilnejšia strana si za predsedu zvolila príslušníka sikhizmu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

OTTAWA 2. októbra (WebNoviny.sk) - Jedna z najväčších kanadských politických strán Nová demokratická strana si zvolila za svojho predsedu sikha Jagmeeta Singha. Stal sa tak prvým predstaviteľom etnickej menšiny, ktorý bude viesť jednu z hlavných politických strán v krajine. Singh získal už v prvom kole volieb predsedu ľavicovej strany 53,6 percenta hlasov, čím bezkonkurenčne vyhral nad tromi ďalšími kandidátmi. Pripadla mu tým neľahká úloha obnoviť politickú stranu, ktorá vo voľbách v roku 2015 stratila 59 parlamentných kresiel. Odporúčame:
Kanadská polícia vyšetruje dva teroristické útoky, muž pobodal policajta a dodávkou zrážal chodcov Nová demokratická strana je momentálne v kanadskom parlamente tretia najsilnejšia a má 44 z 338 kresiel. Singh sa chce zamerať na problémy ako klimatické zmeny, urovnanie vzťahov s pôvodnými obyvateľmi a volebnú reformu. Politik je tiež známy svojím nezameniteľným štýlom a nosením farebných turbanov. Nová demokratická strana hľadala nového lídra od apríla 2016, keď z predsedníckeho postu odvolali Toma Mulcaira. Najbližšie federálne voľby sa v Kanade uskutočnia v roku 2019.

Viac k témam: Jagmeet Singh, Kanada, Nová demokratická strana, Ottawa
Zdroj: Webnoviny.sk - Kanadská tretia najsilnejšia strana si za predsedu zvolila príslušníka sikhizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 171 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner