23. február 2024
Facebook
piatok, 06 október 2017 11:00

Tropická búrka Nate by mala zosilnieť na hurikán, v strednej Amerike necháva po sebe spúšť

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 6. októbra (WebNoviny.sk) - Tropická búrka Nate prechádzajúca Strednou Amerikou si už vyžiadala najmenej 20 obetí na životoch. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že najmenej 11 osôb zahynulo v Nikaragui, šesť ľudí zomrelo v Kostarike a traja v Hondurase. V postihnutých oblastiach tiež hlásia najmenej 20 nezvestných. Odporúčame:
Aktualizované: Silná búrka na severe Nemecka zabíjala, vietor dosahoval rýchlosť 120 kilometrov za hodinu Tropická búrka, ktorá sa pohybuje na sever k USA, za sebou zanechala značné škody. Silné dažde spôsobili zosuvy pôdy a záplavy, ktoré blokujú cesty, zničili domy a mosty. V Kostarike je takmer 400-tisíc obyvateľov bez tečúcej vody a niekoľko tisíc osôb je nútených prenocovať v prístrešiach. Tamojšie úrady tiež v dôsledku živlu zastavili premávku vlakov a zrušili desiatky letov. V rámci prevencie tiež zavreli vyše dvanásť národných parkov. V Nikaragui búrka tiež spôsobila rozsiahle škody na infraštruktúre. Odporúčame:
Búrka Maria má opäť silu hurikánu a zasiahla pobrežie Severnej Karolíny Podľa predpovedí Nate naberá na silne a než v nedeľu dosiahne južné pobrežie USA stane sa hurikánom prvej kategórie. Ropné spoločnosti, ktoré prevádzkujú plošiny v Mexickom zálive, z miest v predpokladanej trase búrky evakuujú svojich zamestnancov.

Viac k témam: počasie, Tropická búrka Nate
Zdroj: Webnoviny.sk - Tropická búrka Nate by mala zosilnieť na hurikán, v strednej Amerike necháva po sebe spúšť © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 177 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner