25. apríl 2024
Facebook
streda, 27 december 2017 09:00

Predčasné voľby by boli výsmechom občanov, vyhlásil Zeman vo svojom vianočnom posolstve

Written by 
Rate this item
(0 votes)

PRAHA 27. decembra (WebNoviny.sk) - Mali by sme byť hrdý a sebavedomý národ, ktorý si váži svojich úspechov, povedal český prezident Miloš Zeman vo svojom vianočnom posolstve. Vystúpil s ním po piaty raz, naposledy pre januárovými prezidentskými voľbami. V reakcii na spory medzi stranami tiež povedal, že nikdy nevypíše predčasné voľby, ktoré by podľa neho boli výsmechom občanov. Odporúčame:
Česi by podľa prieskumu prezidenta nezmenili, vo voľbách by znova vyhral Zeman „Občas počujem hlasy, že by som mal vypísať predčasné voľby, čo mi ústava v niektorých situáciách umožňuje. Chcem úplne jasne povedať, že to nikdy nespravím, pretože predčasné voľby niekoľko mesiacov po riadnych voľbách by boli výsmechom občanov, ktorí šli k riadnym voľbám a volili tak, ako volili. Občania rozdali karty a politici musia vedieť s týmito kartami hrať,“ povedal Zeman, ktorého cituje portál iDNES.cz. K predčasným voľbám ale môže dôjsť aj proti vôli prezidenta, keď strany zoženú 120 hlasov pre rozpustenie Snemovne. Podľa premiéra Andreja Babiša by sa strany na nových voľbách mohli dohodnúť už po dvoch neúspešných pokusoch o vládu.

Viac k témam: Andrej Babiš, Česko, Miloš Zeman, predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Predčasné voľby by boli výsmechom občanov, vyhlásil Zeman vo svojom vianočnom posolstve © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 122 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner