26. máj 2024
Facebook
streda, 14 marec 2018 19:00

Pre bombu z druhej svetovej vojny evakuovali v talianskom meste Fano viac ako 20 tisíc ľudí

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) - V meste Fano v talianskom regióne Marky v utorok evakuovali zhruba 23-tisíc ľudí po tom, ako tam našli bombu z druhej svetovej bomby. Tú objavili robotníci neďaleko pobrežia pri budovaní odtoku. Zariadenie britskej výroby meria 1,1 metra a váži 225 kilogramov. Podľa predstaviteľov mesta mohla vybuchnúť, pretože ju nedopatrením aktivovali. Bombu v stredu v skorých ranných hodinách pyrotechnici hodili do mora, kde zostane 144 hodín pre prípad, že by vybuchla. Potom ju odborníci zneškodnia kontrolovanou detonáciou. Odporúčame:
V Hongkongu zneškodnili bombu z druhej svetovej vojny V dôsledku bomby úrady nariadili evakuáciu oblasti v okruhu 1,8 kilometra od miesta jej nálezu. To sa dotklo takmer tretiny populácie mesta. Pri evakuácii podľa talianskej verzie portálu Local pomáhali tisícky vojakov. Pre bombovú hrozbu museli úrady pozastaviť aj železničnú dopravu a uzavrieť letisko aj prístav. Školy v meste zostali po hrozbe zavreté aj v stredu, ostatné inštitúcie začali fungovať od 13:00.

Viac k témam: bomba, Taliansko, zneškodnenie bomby
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre bombu z druhej svetovej vojny evakuovali v talianskom meste Fano viac ako 20 tisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 143 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner