13. apríl 2024
Facebook
nedeľa, 01 október 2023 23:00

Viac ako dve tretiny Európanov sú za digitalizáciu cestovných dokladov, zvýšila by sa bezpečnosť a urýchlilo cestovanie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

1.10.2023 (SITA.sk) - Až 68 % obyvateľov Európskej únie sa domnieva, že digitalizácia cestovných dokladov je dôležitým krokom na urýchlenie hraničných kontrol, zvýšenie bezpečnosti a uľahčenie cestovania do schengenského priestoru alebo z neho. Okrem toho 66 % Európanov by uprednostnilo jednu žiadosť o schengenské vízum na úrovni Európskej únie pred podávaním žiadostí v jednotlivých členských štátoch. Vyplýva to z prieskumu Eurobarometer, ktoré výsledky v stredu zverejnila Európska komisia (EK) na svojej internetovej stránke. Prieskum uskutočnili v súvislosti s pripravovaným návrhom EK na digitalizáciu cestovných dokladov a uľahčenie cestovania. V prieskume oslovili na viac ako 26-tisíc ľudí v 27 členských krajinách Európskej únie.

Viac k témam: Cestovné doklady, Cestovný pas, Členské štáty, Eurobarometer, Hraničné kontroly, Občiansky preukaz, Schengen
Zdroj: SITA.sk - Viac ako dve tretiny Európanov sú za digitalizáciu cestovných dokladov, zvýšila by sa bezpečnosť a urýchlilo cestovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 40 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner