21. máj 2024
Facebook
pondelok, 02 október 2023 12:00

Ako slovenské voľby ovplyvnia podporu Ukrajiny? Kuleba chce počkať na vytvorenie koalície

Written by 
Rate this item
(0 votes)

2.10.2023 (SITA.sk) - Je príliš skoro hovoriť o tom, ako víťazstvo Roberta Fica a jeho strany Smer-SD vo víkendových slovenských parlamentných voľbách ovplyvní Ukrajinu, myslí si ukrajinský minister zahraničia. Dmytro Kuleba sa vyjadril, že rešpektuje rozhodnutie Slovákov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Voľba obyvateľov Slovenska

„Rešpektujeme voľbu obyvateľov Slovenska. A myslím si, že je priskoro hodnotiť, ako tieto voľby ovplyvnia podporu Ukrajiny. Musíme počkať, kým sa vytvorí koalícia,“ skonštatoval šéf ukrajinskej diplomacie.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Fico, ktorý má prokremeľské postoje, by mal začať rozhovory o vytvorení koalície, ktorá by mohla predstavovať výzvu pre jednotu Organizácie Severoatlantickej aliancie (NATO) a Európskej únie v postoji k Ukrajine. Bratislava bola dosiaľ jedným z najväčších podporovateľov Kyjeva v jeho boji proti ruskej agresii, konštatuje CNN.

Začatie mierových rozhovorov medzi Ruskom a Ukrajinou

Po voľbách sa Fico vyjadril, že urobí všetko pre začatie mierových rozhovorov medzi Ruskom a Ukrajinou. Je nepravdepodobné, že by rokovania Ukrajina privítala, keďže v súčasnosti by pravdepodobne zahŕňali návrhy, v ktorých by malo byť územie postúpené Rusku, čo je pre Kyjev neprípustné, dodáva CNN. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, predseda Smeru, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister zahraničných vecí
Zdroj: SITA.sk - Ako slovenské voľby ovplyvnia podporu Ukrajiny? Kuleba chce počkať na vytvorenie koalície © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 39 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner