14. júl 2024
Facebook
pondelok, 02 október 2023 21:00

Moskva vyčleňuje tretinu štátneho rozpočtu na vojnu na Ukrajine, plánuje aj zvýšiť objem štátnych pôžičiek

Written by 
Rate this item
(0 votes)

2.10.2023 (SITA.sk) - Rusko neplánuje ukončiť vojnu na Ukrajine ani nepreferuje mierové riešenie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vyčlenenie tretiny rozpočtu

Dôkazom toho je vyčlenenie takmer tretiny svojich celkových rozpočtových výdavkov v roku 2024 na obranné účely. Ako referuje web news.sky.com, vyplýva to z navrhovaných plánov Kremľa. Moskva taktiež plánuje zvýšiť objem štátnych pôžičiek, aby mohla v nadchádzajúcich rokoch ešte viac financovať svoju „špeciálnu vojenskú operáciu“ na Ukrajine, pričom navrhovaný rozpočet počíta s tým, že príjmy Ruska z ropy a zemného plynu sa vrátia na úroveň pred inváziou.

Zvýšenie o viac ako tri percentá

Podľa rozpočtových dokumentov ministerstva financií, ktoré načrtávajú vládne fiškálne plány na roky 2024 - 2026, budú výdavky v rámci sekcie „národná obrana“ v budúcom roku celkovo 10,78 bilióna rubľov. V roku 2021, rok predtým, ako Moskva spustila inváziu na Ukrajinu, tvorili výdavky na obranu 14,4 % celkových výdavkov, pričom v nasledujúcom roku vzrástli na 17,7 %. Ruský minister financií Anton Siluanov minulý týždeň povedal: „Štruktúra rozpočtu ukazuje, že hlavný dôraz sa kladie na zabezpečenie nášho víťazstva - armádu, obranyschopnosť, ozbrojené sily, bojovníkov... Všetko potrebné pre front, všetko potrebné pre naše víťazstvo je v rozpočte.“ Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: obranné výdavky, Ruská ropa, rusko-ukrajinský konflikt, ruský minister financií, Štátny rozpočet, Výdavky na obranu
Zdroj: SITA.sk - Moskva vyčleňuje tretinu štátneho rozpočtu na vojnu na Ukrajine, plánuje aj zvýšiť objem štátnych pôžičiek © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 30 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner