20. jún 2024
Facebook
utorok, 03 október 2023 17:00

Ruský minister obrany Šojgu sľubuje, že nováčikov odvedených na vojenskú službu nepošlú na front

Written by 
Rate this item
(0 votes)

3.10.2023 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo obrany po minulotýždňovom ohlásení jesenných odvodov na povinnú vojenskú službu zopakovalo, že nováčikov nepošlú na frontovú líniu na Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Odvedenci, vrátane tých z nových regiónov Ruskej federácie, nebudú vyslaní do zóny špeciálnej operácie," vyhlásil ruský minister obrany Sergej Šojgu na rokovaní ruského vojenského vedenia. Informuje o tom web CNN. Šojgu ďalej uviedol, že generálny štáb ruskej armády neplánuje dodatočnú mobilizáciu. „Ruské ozbrojené sily majú potrebný počet vojenského personálu na vedenie vojenskej ofenzívy," povedal. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie) Za nové regióny Ruskej federácie Moskva považuje časti Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Zaporožskej oblasti, ktoré vlani nelegálne anektovala.

Viac k témam: Povinná vojenská služba, Ruská armáda, ruské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský minister obrany, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ruský minister obrany Šojgu sľubuje, že nováčikov odvedených na vojenskú službu nepošlú na front © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 22 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner