13. apríl 2024
Facebook
piatok, 01 marec 2024 22:00

Zelenskyj podpísal bezpečnostnú dohodu s Holandskom, tribunál pre ruské vojnové zločiny bude podľa nej v Haagu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

1.3.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a holandský premiér Mark Rutte podpísali v piatok dohodu o bezpečnostných záväzkoch voči Ukrajine.

Vojenská pomoc za dve miliardy

Ako referuje web news.sky.com, Zelenskyj a Rutte podpísali dohodu v druhom najväčšom ukrajinskom meste Charkov na severovýchode Ukrajiny. Na základe podpísanej dohody Ukrajina dostane od Holandska v tomto roku a v nasledujúcich desiatich rokoch vojenskú pomoc za dve miliardy eur.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Som vďačný premiérovi Ruttemu za túto dohodu, ktorá posilní ochranu Ukrajiny vrátane mesta Charkiv, kde sme sa dnes stretli,“ povedal Zelenskyj.

Tribunál pre ruské vojnové zločiny

Kancelária ukrajinského prezidenta označila dohodu s Holandskom za „najsilnejšiu“ zo všetkých doteraz podpísaných bilaterálnych dohôd vďaka klauzule o zodpovednosti Ruska za vojnu proti Ukrajine. Spomína sa v nej aj špeciálny tribunál pre ruské vojnové zločiny v Haagu. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie) Kyjev už podpísal bilaterálne bezpečnostné dohody so siedmimi krajinami - okrem Holandska tiež so Spojeným kráľovstvom, Francúzskom, Nemeckom, Dánskom, Talianskom a Kanadou.

Viac k témam: bezpečnostná dohoda, Holandský premiér, ruské vojnové zločiny, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj podpísal bezpečnostnú dohodu s Holandskom, tribunál pre ruské vojnové zločiny bude podľa nej v Haagu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 26 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner